محققان اسکاتلندی به متعاقب ساخت داروی کرونا به رخساره اسپری دماغ هستند

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل،محققان دانشگاه “رسم اندروز”(St Andrews) اسکاتلند دریافتند که داروی “نئومیفیل”(Neumifil) که توسط محققان شرکت “پنوماژن”(Pneumagen) ساخته شده است، می تواند بخاطر درمان “کووید-۱۹” موثر باشد. شریک شدن “پنوماژن” از شرکت های موقوف به دانشگاه “رسوم اندروز” است.

این دوا پیش از این به عنوان درمانی بخاطر آنفلوآنزا ساخته شده بود اما نتایج بررسی آن در وعده آزمایشگاهی نشان می دهد که ممکن است این دوا از ابتلا بوسیله کووید-۱۹ جلوگیری یواش.

محققان دانشگاه “سنت اندروز” دریافتند که این دارو که میتواند به صورت اسپری دماغ استفاده شود می تواند به پروتئین هایی با شکل نم تو سطح ویروس متصل شود و از پیوند ویروس به سلول هایی که در مجاری تنفسی آدم وجود دارند، جلوگیری نرم.

البته هنوز این نتایج در وزن آزمایشگاه است ولی بررسی و مشاهده آن توسط دایره بهداشت عمومی انگلیس این امیدواری را ایجاد کرده که داروی “نئومیفیل” می تواند در بیماران مبتلا به “کووید-۱۹” بی آرامی استفاده شود.

داروی “نئومیفیل” تعامل کروناویروس با ساختارهایی به اشتهار “گیرنده های ACE-۲” در مجاری تنفسی را بست می درنگ. این مجاری، درهایی بخاطر ورود ویروس به بدن هستند.

این گیرنده ها تمرکز واقعی دانشمندان برای اسکان کووید-۱۹ هستند.

داروی “نئومیفیل” که بوسیله ویروس حمله می کند، به مولکول های قند سطح سلول های تنفسی(در ریه و مجاری هوایی) و ویروس متصل می شود.

بوسیله این ترتیب، توانایی ویروس برای حمله به سلول های تنفسی مسدود می شود.

“گری تیلور”(Gary Taylor) محقق مبصر پروژه و استاد زیست شناسی دانشگاه سنت اندروز بیان کرد، ما امیدواریم داروی خود را به عنوان یک اسپری بینی مورد کاربرد بیماران قرار دهیم و تصور ما این است که بوسیله صورت هفته ای استفاده شود.

درون تست های آزمایشگاهی داروی مذکور در دانشگاه “سنت اندروز”، داروی “نئومیفیل” توانست در سه مطالعه جداگانه داخل لوله های آزمایشگاهی، تیمار کروناویروس را درمان نرم و اندوه از ابراز آن جلوگیری بطی ء.

این مطالعات در آزمایشگاه های متنوع انجام شدند.

پس از نتایج امیدوارکننده این تحقیق، محققان امیدوارند این دوا را روی سبع و پس از آن روی مردم ها آزمایش کنند.

انتهای پیام