ماموریت مریخی جدید نامگذاری شد

بوسیله گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، روز جمعه، سازمان ملی فضایی چین(CNSA) درون بیانیه ای نام ماموریت جدید خود را داخل مریخ ظاهر کرد. صبر است این مأموریت جاه طلبانه به افتخار پروگرام اکتشاف سیاره ای این ناحیه موسوم بوسیله “تیان ون”(Tianwen) بوسیله معروفیت “Tianwen ۱” نامگذاری شود که به معنای “جستجوی گوهر هوایی” است.

موسسه فضایی چروک داخل یک بیانیه نوشت: این برنامه از روی یک داستان بلند از “کو یوان” شاعر اسمی باستانی این کشور نامگذاری شده که آن را داخل بین سال های ۴۷۵-۲۲۱ قبل از میلاد سروده است. او به ابراز وطن پرستی و سرودن اشعار کلاسیک مشهور است. این شهرت نشانگر جستجوی بی زنهار مردم چین در پی حقیقت، وراثت فرهنگی این سرزمین از دریافتن خود از طبیعت و جهان و نیز کاوش های بی پایان داخل خرد و فناوری است.

آژانس فضایی چین نیز اعلام کرد که این مأموریت طی ماه های آینده انجام خواهد شد. گره تو ماه نوامبر سال گذشته اولیه آزمایش عمومی فیروز خویشتن را که روی یک فرودگر مریخی انجام داده و آن را برای ارسال بوسیله سیاره سرخ آماده می کند.

این یک موفقیت چشمگیر است، چرا که تاکنون فقط ایالات متحده و پیوستگی جماهیر شوروی سابق توانسته اند در مریخ فضاپیما فرود آوردند. آژانس فضایی اروپا و سازمان فضایی هند نیز تاکنون موفق به ارسال فضاپیما به مدار این سیاره شده اند.

سازمان فضایی چروک(CNSA) درون بیانیه خود تشریح انصاف: نخستین کاوشگر مریخی کشور چروک به تحقیقات علمی تو مورد قبر مریخ، ساختار زمین شناسی، محیط زیست، مجرای لنف و نیز به کاوش آب تو این سیاره خواهد پرداخت.

این کاوشگر رباتیک از سه قسمت تشکیل شده است: مدارگرد، فرودگر و مریخ نورد.

مریخ نورد گره دارای شش چرخ و چهار پنل خورشیدی و ۱۳ اسباب علمی خواهد بود و وزنی متجاوز از ۲۰۰ کیلوگرم خواهد داشت.

انتهای پیام