پنتاگون هوش مصنوعی را اخلاق مدار می کند

به گزارش ایسنا و بوسیله نقل از انگجت،شرکت های فناوری مقدور است در ساختن زمینه اخلاقی برای هوش مصنوعی دچار مشکل باشند، ولی به نظر می رسد وزارت دفاع آمریکا در حال تعیین چهارچوب و حل این دشوار است.

هیئت نوآوری دفاعی پنتاگون به تری پیش نویس دستورالعمل های مربوط بوسیله اخلاق مداری درایت بدلی را در وزارت دفاع آمریکا تدارک کرده است که هدف آن درون کنترل داشتن این فناوری داخل حال نمود و رشد است.

برخی از این راهبردها مانند نیاز بوسیله اعتماد بیشتر بوسیله فهم جعلی کاربردی زیرفون هستند خواه مانند احترام گذاردن مسئولیت انسانی ریشه در سیاست های چندین ساله دارند، ولی برخی دیگر بخاطر حوزه های عمومی و مخصوص نسبتاً متاخر هستند.

این پیش نویس هواخواه توسعه یک فهمیدن مصنوعی عادلانه است که از “تعصب ناخواسته” مشابه تبعیض نژادی یا تبعیض جنسیتی به دور باشد.

این هیئت می گوید فهمیدن مصنوعی می تواند باعث شود که با افراد، ناعادلانه رفتار شود. همچنین از ارتش میل که اطمینان حاصل کند خیر فقط کدهای ادراک مصنوعی، بلکه منابع داده آن همچنین بی طرفانه باشد. این کار می تواند برای هدف استراحت دادن شبه نظامیان یا به حداقل رساندن تلفات غیرنظامیان کارگر باشد.

این پیش نویس نیز منتظر هوش مصنوعی “قابل کنترل” و رام است که اگر نمره داد درون حال زدن آسیب های غیرضروری است، خود را متوقف کرده یا اختیار خود را به موقع به دست اپراتور انسانی دهد.

این اذن العمل یک چراغ سبز به توسعه اسلحه های کاملا خودکار تحت مدیریت هوش تقلبی نیست، اما باعث می شود احتمال خطا و شیطنت درایت قلابی کاهش یابد.

براساس این پیش نویس، اجازه العمل نهایی شامل فراخوان بخاطر قابل پیگیری بودن خروجی های هوش قلابی است که به مردم رخصت دهد ببینند چگونه یک جهیز به نتایج خود فصیح است.

در حالی که این پیش نویس امیدوار کننده است، هنوز حزن اجرای آن داخل عمل چالش برانگیز است. دادن جنین یک هوش ساختگی پاسخگو و سزاوار سرزنش اطمینان آسان است، اما اطمینان از اینکه هر شاخه سپاهی روی هر پروژه ای این ایده آل ها را عقب کند، چیز دیگری است.

چیزی که واضح است این است که استثناء برای پروژه های شعور قلابی نباید وجود داشته باشد و استراتژی های پایدار موجود در دستورالعمل ها باید از روز ابتدا توسعه یک شعور مصنوعی حاضر باشند.

پنتاگون(Pentagon) مرکز و مقر فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا است. این بنا نماد نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا است. کلمه پنتاگون معمولاً بیشتر به نشانی وزارت دفاع استفاده می شود. این خانه دارای بالاترین ظرفیت داخل بین ساختمان های اداری در گیتی است و یکی از بزرگ ترین ساختمان های دنیا از رویت مساحت طبقات است. پنتاگون تقریباً ۲۸ هزار نفر نظامی و کارمند و حدود ۳۰۰۰ نفر برای خدمات دارد. این ساختمانی دارای پنج وجه است و شامل پنج طبقه بالای زمین و همچنین دو طبقه زیرزمین می باشد. پنتاگون داخل هر طبقه پنج راهرو دارد و مجموعاً ۷۸ کیلومتر راهرو دارد. پنتاگون در زبان یونانی معنای پنج ضلعی می دهد. درون واقع پنج ساختمان به بی آرامی چسبیده است و این بناء ها شامل ستاد نیروی زمینی، ستاد نیروی هوایی، ستاد نیروی دریایی، ستاد کچل خیل و وزارت دفاع می باشد.

انتهای پیام