ساختن گجتی که سرویس بهداشتی را هوشمند می کند!

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، یکی از امکاناتی که در حال فراهم تو دنیای ساختمان های هوشمند به چشم می خورد، وجود گجت ها و ابزاری است که می توانند سیستم های معمولی را به سیستم های قابل وحدت به اینترنت تبدیل کنند و نیاز به تعویض آنها را از بین ببرند.

یک استارتاپ آمریکایی موسوم بوسیله “شاین بث روم”(Shine Bathroom) که در حوزه تولید گجت های هوشمند خانگی فعالیت دارد، مظفر شده ۷۵۰ هزار دلار بودجه برای ساخت و توزیع اولیه محصول خود به مشت آورد. این محصول، نوعی گجت است که می تواند کابینه معمولی خانه را به یک توالت هوشمند تبدیل نرم.

شعار شاین بث روم این است که نحو های باستانی منزه کردن سرویس بهداشتی که با محیط زیست ناسازگار هستند را پیاده شدن بگذارد و ابزاری ارائه دهد که آلودگی را شناسایی و آن را برطرف درنگ.

با معاون این گجت می توان علم و فناوری را به امر گرفت تا مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش روزمره قرین پاکیزه کردن سرویس بهداشتی، عاری آسیب رساندن به منابع طبیعی صورت بگیرد. این گجت، نخستین نمونه در نوع خود است که قرار است تو راسته تک بررسی استراحت بگیرد.

“کریس هربرت”(Chris Herbert)، بنیانگذار و مدیرعامل شاین بث روم گفت: درخت سرو بهداشتی مکانی است که پایه ای ترین اصول بهداشتی در آن تمرین می شوند؛ در نتیجه سلامت و تمیز بودن آن زیاد بنیادی است. ابداع و نمایش این گجت می تواند فرصت خوبی را برای افزایش تمیزی آن فراهم کند.

سرویس های بهداشتی، مکان مهمی درون خانه بوسیله شمار می روند؛ با بود این تلاش بسیار کمی برای نوآوری و تبدیل درون آنها صورت گرفته است.

هربرت امتداد قسط: ما با خود فکر کردیم که چگونه می نبوغ بهبودی در سرویس بهداشتی ایجاد کرد و بعد تصمیم گرفتیم که این حکم را با دستیار یک بطی ء افزار عمل دهیم.

این گجت که به قطع اسپیکر هوشمند آمازون است، با باتری کار می کند و از سه گانه جزء تشکیل شده است؛ یک ظرف آب، یک حسگر و یک نازل با قابلیت اسپری کردن که درون کاسه دستشویی قرار می گیرد و یک حسگر مجهز به شتاب سنج که خزانه ارایش را لبالب می درنگ.

آب از یک فیلتر خصوصی گذر می درنگ  که سیلان الکتریسیته را درون آب می فرستد و بعد آب را بخاطر پاکسازی، اسپری می درنگ. سازندگان باور دارند که این سیاق اسپری کردن آب، پنج موافق قوی تر از راه های قدیمی اسپری کردن است و عملکرد آن به سفیدکننده شباهت دارد اما کار خود را بدون مواد کیمیایی مضر و یا صابون انجام می دهد.

این گجت علاوه بر تجهیزات پاکسازی، یک دستیار موسوم به “زهر”(Sam) دارد که نوعی سیستم فهمیدن بدلی است و روی تلفن همراه نصب می شود. زهر با یکدلی به حسگرها و ابکی افزارهای گجت می تواند مشکلات معمولی سرویس بهداشتی را شناسایی بطی ء و آنها را بوسیله کاربر اطلاع دهد. کاربران می توانند سم را به دستیار خانگی “الکسا”(Alexa) نیز متصل کنند تا اطلاعاتی متشابه پاکسازی و کنترل سطح آب را بوسیله مشت آورند.

گجت هوشمند شاین بث روم، درون فوریه سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد.

انتهای پیام