حل معمای کما و افسردگی با ام.آر.آی 4 روزه گرفتن

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، یافته ها علامت می دهد که تغییرات کوچک داخل داخل عدد می تواند به دانشمندان در حساسیت بهتر افسردگی یا کما معاون کند.

البته انجام اسکن ام.آر.آی چهار روزه تنها کنار روی مغز شخصی که متورم کرده، ممکن است برای اینکه یک بی همتا زنده نمی تواند چهار روز اسکن را تحمل بطی ء.

این اسکنر متجاوز قدرتمندتر از اسکنرهای موجود تو بیمارستان ها است و قادر به تولید تصاویر بسیار کنجکاو است و می تواند بخش هایی داخل مغز که اندک از ۰.۱ میلی متر است را ببیند. سازمان طعام و داروی آمریکا سال ۲۰۱۷ این اسکنر ام.آر. آی ۷ تسلایی را برای تصویربرداری بالینی تأیید کرد و اکنون نیز پژوهشگران “بیمارستان عمومی ماساچوست”(Massachusetts General Hospital) از آن برای معاینه نکته سنج مغز افراد فوت شده استفاده می کنند.

دانشمندان اظهار داشتند که هیچ اسکنی همانند آن نیست و امیدوارند تا با کمک آن بتوانند درک بهتری از آناتومی مغز انسان روشن کنند.

بوسیله گفته محققان “درمانگاه عمومی ماساچوست”(Massachusetts General Hospital) داخل بوستون بیش از ۱۰۰ ساعت طول می کشد تا این وسیله تصاویری دقیق از مغز ایجاد بطی ء.

هنگام این مطالعه پژوهشگران مغز یک خانم ۵۸ ساله را که سه گانه سال پیش داخل اثر ذات الریه درگذشته بود و هیچ عارضه عصبی نداشت را مورد مطالعه صبر دادند.

طی این اسکن پژوهشگران توانستند مدخل هایی از مغز مثل “آمیگدال”(amygalda) را با جزئیات مشاهده کنند. آمیگدال یا هسته آمیگدال یا بادامه قسمتی از وسیله کناره ای داخل مغز است. دستگاه کناره ای جهیز لیمبیک خواه سامانهٔ عصبی احساسی، مجموعهٔ پیچیده ای از سازه های عصبی است که زیر مخ و درون دو طرف نهنج(تالاموس) یافت می شود.

هسته قاعده ای-جانبی بادامه (آمیگدال) نقش مهمی تو درس و ذهن ایفا می کند. بادامه علاوه پیاده شدن نقش حقیقی در دریافتن احساسات و خلق کردن پاسخ به آنها، درون تعدیل درد نیز دخالت دارد. هستهٔ مرکزی بادامه بوسیله عنوان بادامه کنترل درد، معرفی کردن شده است. آمیگدال نیز مسئول تظاهرات هیجانی چهره مانند خوشحالی و تشویش است و نقش مهمی تو اکتساب یادگیری های هیجانی دارد.

شرایطی بسان اضطراب، اوتیسم، افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه و فوبیاها به دلیل آسیب و عدم تعادل کیمیایی با عملکرد غیرطبیعی آمیگدال مرتبط هستند.

امروزه بیمارستان ها معمولاً از دستگاه های سه تسلا مصرف می کنند ولی این اسکنر هفت تسلا است. از اسکن ام.آر.آی مذکور می توان بخاطر تشخیص دقیق گوناگون شرایط مغز قرین تومور، جریان هوا خواه اختلال رشدی استفاده کرد ولی هیچگاه فردی نمی تواند زمانه ها و روزها را برای اسکن عدد طاقت درنگ به همین دلیل پژوهشگران در حال تلاش برای ترقی چنین اسکنر پرقدرتی هستند تا بتوانند از آن بخاطر بررسی مغز افراد زنده در زمان کوتاه نیز استفاده کنند.

پروفسور “پریتی بالچاندای”(Priti Balchandani) از بیمارستان “مونت سینای”(Mount Sinai) نیویورک(وی پژوهشگر این مطالعه نبوده است) گفت: این اسکنر فوق العاده است چرا که توسط آن می توانیم طولانی عدد را با جزئیات مشاهده کنیم. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

انتهای پیام